Morena feston ditëlindjen në ditën e rrenave

Morena Taraku ka nisur të festoi ditëlindje pak minuta para se të bëhet data e lindjes së saj. Bukuroshja feston ditëlindjen me 1 prill, ku mbush plotë 28 vite jetë. Në këtë ditë të veçantë, nuk ka si të mungojnë gjërat luksoze duke pasur një ambient përrallor pranë vetës. Me dekorime të veçanta, Morena publikoi […]

Continue Reading

Ish-deputeti i LDK-së: Selmanaj, Veliu dhe Hoti nuk do të jenë në sallë kur të votohet Vjosa Osmani për Presidente

Kryesia e LDK-së ka vendosur që do të qëndrojnë në sallë për t’ia bërë kourumin Vjosa Osmanit për Presidente. Por disa deputetë të LDK-së mund të mos qëndrojnë në sallë në seancën për votimin e Vjosa Osmanit për Presidente. Kështu u shpreh Xhavit Ukaj, anëtar i këshillit të LDK-së, në RTV21. Ai beson që Agim […]

Continue Reading

Vjen lajmi i rëndësishëm nga Ministria e Drejtësisë, ja kur dërgohet në Qeveri për miratim dokumenti për konfiskim të pasurisë

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, ka konfirmuar se javën e ardhshme do të dërgohen në Qeveri për miratim koncept dokumenti për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme. Ai përmes një postimi në Facebook, shkruan se, pas miratimit në Qeveri do të themelohet grupi punues për hartimin e projektligjit i cili do të bazohen në koncept dokumentin […]

Continue Reading