Berisha: Albin Kurti i tregoi Brukselit se ku i dhemb Kosovës, ky ish-kryeministër dukej i dyshimtë sa herë e çelte gojën

Opinionistja Kimete Berisha, ka vlerësuar paraqitjen e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti në Bruksel. Berisha ka thënë se është hera e parë që një kryeministër i Kosovës, i ka treguar Brukselit se “si është puna dhe ku po i dhemb Kosovës”, përcjell Bota sot. Ajo ka kritikuar ish-kryeministrin Avdullah Hoti, duke thënë se ai ishte […]

Continue Reading

Dieta e bananes, rikthehet sërish në trend

Nëse bëni pjesë në radhët e atyre që i premtojnë vetes çdo muaj se do të merren me sport, do të hanë shëndetshëm, e mbi të gjitha do të bien nga pesha dhe në fakt nuk bëjnë asgjë, kjo është dieta e duhur për ju. Po flasim për ‘’Morning Banana Diet’’, një regjim ushqimor i […]

Continue Reading

“Rugova ia siguroi lirimin me kusht Haradinajt, krerët aktualë të shtetit duhet ta bëjnë të njëjtën gjë me të gjykuarit në Hagë”

Analisti politik, Fitim Salihu, ka thënë se ashtu sikurse veproi ish-presidenti Ibrahim Rugova me garantimin e lirimit me kusht ndaj kreut të AAK’së, Ramush Haradinaj, gjatë kohës sa ky i fundit po gjykohej për krime lufte në Hagë, njësoj duhet të bëjnë edhe krerët shtetërorë aktualë për ish-ushtarët e UÇK’së, të cilëve u rëndojnë akuzat […]

Continue Reading

40 milionë euro humbje të energjisë në veri për 3 vjet

Kompania energjetike “Elektrosever D.O.O” që nga 28 dhjetori i vitit 2020, ka dorëzuar kërkesë në zyrën e Rregullatorit për Energji (ZRRE), për marrjen e licencës për të furnizuar me energji elektrike katër komunat e banuara me shumicë serbe në veri të Kosovës. Por, në mungesë të bordit funksional, ky aplikacion nuk mund të procesohet më […]

Continue Reading

Edita Tahiri: “Qeveria Kurti po shkon në dialog me Serbinë pa reciprocitet dhe pa falje nga Serbia

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialog me Serbinë, Edita Tahiri, ka thumbuar qeverinë aktuale për shkak të pjesëmarrjes në dialog. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Tahiri ka pyetur se kah do të shkojë VV-ja, tani kur Qeveria Kurti po shkon në dialog me Serbinë pa reciprocitet dhe pa falje nga Serbia, përcjell GazetaBlic. Postimi […]

Continue Reading

Specialja ua refuzon kërkesën Thaçit dhe Veselit as nuk i merr parasysh per te disaten her

Paneli i Gjykatës së Apelit ka hedhur poshtë kërkesën e mbrojtjes të ish-pjesëtarëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi, për lirim të përkohshëm. Një gjë e tillë është bërë e ditur përmes një komunikate për medie në faqen zyrtare të Dhomave Speciale, duke thënë se kërkesa është refuzuar në tërësi […]

Continue Reading