Valon Syla: “O Gërrnaça mu pas kon qaq patriota rrishi punojshi ktu, e jo me ik me ja pastru kanalizimet Gjermanit”

Gazetari Valon Syla ka debatuar ashpër me avokatin Tomë Gashi teksa po diskutohej për situatën në veri dhe vendimin për reciprocitetin për targa që po aplikohet tash e një javë në pikat kufitare. Syla në Pressing të T7 ka thënë se targat nuk janë zgjidhje dhe se ky nuk është interes kombëtar. “Valon ti nuk […]

Continue Reading

Presidenti kroat: Kosova i është përgjigjur Serbisë me standardet e njëjta

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq, u është përgjigjur sot pyetjeve të gazetarëve rreth forcës ushtarake të Kroacisë dhe situatës në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Situata gjithsesi është e komplikuar në rajon. Kemi Beogradin, një pushtet i cili flet marrëzira për botën serbe. Them qëllimisht Beogradi e jo serbët sepse ka serbë edhe jashtë Serbisë ka […]

Continue Reading

TaIjebanet ndalojne heqjen e mjekrres me denim te renda

Zyrtarët talebanë kanë lëshuar një urdhër të ri për të ndaluar heqjen e mjekrës në provincën Helmand të Afganistanit jugor, njoftuan mediat lokale. Lajmin e konfirmoi për gazetën “Etilaatroz” drejtori i Informacionit dhe Kulturës së talebanëve. Në një letër zyrtare të lëshuar nga talebanët dhe e shpërndarë në mediat sociale, zyrtarët në provincë paralajmëruan berberët […]

Continue Reading

Gazetarja nga Shqipria kercenon Baton Haxhiun: “Kam fakte qe ti ke shpiunuar gjat kohes luftes dhe…”

Gazetari dhe analisti Baton Haxhiu ka thënë se deklarata e tij për “amnistinë e krimeve” është nxjerrë qëllimisht jashtë kontekstit për t’u linçuar figura e tij.Haxhiu në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë “grupi linçues” nxori sekuencën 35 sekondëshe nga deklarata e tij për të hequr vëmendjen nga deklarata e Shkëlzen Gashit. […]

Continue Reading