Të bësh seks dhe dashuri nuk është e njëjta gjë

Seksi përflitet gjithandej, në media, art, politikë, marrëdhënie shoqërore. Megjithatë, ideja që njeriu është një krijesë jetike seksuale ende shihet me përçmim dhe turp prej opinionit të gjerë. Sipas psikologëve dhe terapistëve të marrëdhënieve, seksualiteti i bën shumë mirë jetës dhe shëndetit fizik dhe psikologjik të njeriut, në përfitime që shpeshherë e tejkalojnë dhomën e […]

Continue Reading

Pse na ndodh dridhja e çuditshme e syrit?

Ndodh jo rrallë të ndjejmë që qepallat e syrit të na dridhen. Eshtë një lloj pulitje që mund të zgjasë gjatë gjithë ditës, por nëse i keni treguar mamit/gjyshes për këtë si përgjigje me siguri keni marrë atë që marrim të gjithë: “Mos i trego njeriu sepse syri gjithë botën shikon por askujt nuk i […]

Continue Reading

Njerëzit me këto sëmundje nuk duhet ta pinë çaj

Zakonisht pimë çaj kur kemi të ftohtë, nën stres ose para gjumit. Sidoqoftë, kjo pije e preferuar mund të jetë e dëmshme nëse ka sëmundje të caktuara, paralajmërojnë nutricionistët. Gjethet e çajit përmbajnë një sasi të madhe të përbërjeve organike biologjikisht aktive që mund të kenë veti të dobishme, por edhe efekte të shumta anësore. […]

Continue Reading

Gjinekologu i ‘pabesë’ zbulohet të jenë baba i 17 fëmijëve, por dyshohet edhe për shumë më tepër!!

Një ish gjinekolog holandez është zbuluar si babai biologjik për të paktën 17 fëmijë, njofton të martën spitali ku ai punoi.Praktikanti tani i ndjerë përdori spe rmatoz oidet e tij gjatë inseminimit artificial mbi gratë që menduan se po përdorin dhur ues anonimë, tha spitali.Jan Wildschut punoi në klinikën e pjellorisë në spitalin në Zwolle […]

Continue Reading

Shikoni pasojat qe i la maska te riut shqiptar.

Ka qenë një histori tepër emocionuese, kjo e episodit të ri të shfaqur në ekranin e ABC këtë të shtunë. Një djalë 15 vjeçar, nxënës i shkollës 9-vjeçare në fshatin Tërpan i drejtohet Doktor Plastik dhe Spitalit Amerikan për të bërë rimodelimin e veshëve. Në dukje një nga ndërhyrjet e lehta të kirurgjisë plastike, ky […]

Continue Reading

Luana Vjollca e quan veten ‘luaneshë’ në pozat e nxehta nga ballkoni

Luana Vjollca po.zon në rrobat e fjetjes, teksa han mëngjesin. Moderatorja dhe këngëtarja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, duket tejet joshëse në fotot e fundit të postuara. E veshur shkurt ajo ka treguar format tru.pore ndërsa pranë njërit postim e ka quajtur veten ”luaneshë”. “Rrëshqitni majtas për të parë luaneshën”, shkruan në postimin e saj. […]

Continue Reading