Dasëm e veçantë/ Nusja del me korona, dhëndri organizon dasmën poshtë dritares së spitalit

KURIOZITETE

Pavarësisht se nusja ishte prekur me COVID-19, ajo nuk u deku rajua në ato momente për t’i thënë “Po” propozimit të partnerit.

Pas disa herësh shtyrje të datës së dasmës për shkak të pandemisë, Lauren Jimenez, 29-vjeçe dhe Patrick Delgado, 27, më në fund i thanë “po” njëri-tjetrit, por pak ditë më parë Lauren kishte rezultuar pozitive në testin e COVID-19.

Dyshja u martuan në stilin “Romeo dhe Xhulieta” ku dhëndri u gjunjëzua poshtë dritares së dhomës së gjumit të partneres që ishte veshur me fustan të bardhë.