Islami: Isa Mustafa e çon një parti deri në v de kje, ai nuk është burrë shteti

LAJME

Kandidati për deputet i AAK’së, Dardan Islami thotë se LDK’ja ia bëri vetës, e cila pësoi një humbje të thellë në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit. Islami në emisionin “DPT te Fidani” në T7 tha se lideri në dorëheqje i LDK’së, Isa Mustafa nuk është burrë shteti, i cili ka treguar që është një njeri i vogël.

“LDK’ja ja ka bo vetit. Në mungesë dhe mos dëshirë për t’u reformuar. Isë Mustafa nuk është burrë shteti, nuk u tregu burrë shteti. Burri shteti thotë në rrotë të sames ika u kry kjo punë. Isë Mustafa nuk e lshoj, ai një parti e qon deri në vd e kje.

Burrat e shtetit në këto momenti e rr ehin tavolinën e zgjasin dorën, 1shi 2shi 3shi ecin kryejnë punë, nuk koqiten. Tregoi që është njeri i vogël”, thotë Islami.