Këtë person nuk do ta shihni më asnjëherë në televizion, ja si dështoi me parashikimin

LAJME

Exit-polli PIPOS, i prezantuar dje në Klan, e ka nxjerrë fituese të zgjedhjeve Lëvizjen Vetëvendosje me 41.8 %.

Ky Exit-poll, kishte parashikuar dje që PDK-ja do të fitonte PDK me 16.5 %, duke u renditur e dyta, derisa LDK do të dilte e treta me 15.2 %. Sipas tij, AAK me 7.2 % dhe Nisma me 2.6 % të votave.

Por, sipas të dhënave zyrtare të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, VV-ja prin me epërsi të thellë 48,19% të votave, përcjell Bota sot.

PDK-ja deri tani ka 17,36% të votave, ndërsa LDK-ja ka 13,17% të votave.

Autori i Exit-pollit të PIPOS Fisnik Halimi, ishte betuar para zgjedhjeve, se nuk do të dilte më kurrë në televiozion nëse sondazhi i tij nuk do të del i saktë.

Këtë bast Fisnik Halimi e kishte bërë me ish këshilltarin e Albin Kurtit, Shkëlzen Gashi, pasi ky i fundit e kontestoi sondazhin final para zgjedhjeve të 14 shkurtit, ku ishte tkurrur epërsia e VV-së, në 40%.

A do ta mbajë fjalën Halimi, pas dështimit?