Shqiptarët shohin Ramën më të përshtatëm për Kryeministër se Bashën, por asnjëri s’e ka simpatinë e të rinjve

LAJME

Shqiptarët shohin më shumë Edi Ramën se sa Lulzim Bashën si të përshtatshëm për të qenë kryeministër, ndërkohë që më shumë se çereku i tyre – kryesisht të rinj – nuk vlerëson asnjërin si të tillë.

Sondazhi i dytë i Euronews Albania dhe MRB, tregon gjithashtu se popullariteti për kreun e PS-së, Edi Rama dhe drejtuesen e së LSI-së Monika Kryemadhi ka shënuar rënie në perceptimin publik, ndërsa e kundërta ka ndodhur me liderin e PD-së Lulzim Bashën.